Kezdve 2 380 690,00 Ft
2 174 390,00 Ft
Kezdve 1 391 590,00 Ft
1 252 390,00 Ft
Kezdve 1 831 190,00 Ft
1 672 990,00 Ft
Kezdve 1 648 090,00 Ft
1 261 690,00 Ft
Kezdve 1 281 690,00 Ft
974 290,00 Ft
Kezdve 2 930 190,00 Ft
2 675 190,00 Ft
Kezdve 732 290,00 Ft
622 390,00 Ft
Kezdve 1 098 590,00 Ft
988 690,00 Ft
Kezdve 1 648 090,00 Ft
1 505 890,00 Ft
Kezdve 1 098 590,00 Ft
988 690,00 Ft
Kezdve 2 890 290,00 Ft
2 593 590,00 Ft
Kezdve 1 227 190,00 Ft
1 100 690,00 Ft
Kezdve 988 690,00 Ft
889 790,00 Ft
Kezdve 915 390,00 Ft
823 790,00 Ft
Kezdve 2 307 490,00 Ft
2 107 190,00 Ft
Az országúti kerékpárt először is a használat alapján válassza ki: hosszú és rendszeres kirándulásokhoz, ciklokrosszhoz vagy versenyhez. Hasonlítsa össze a karbon vagy alumínium vázú modelleket, verseny- vagy tartós geometriával, tárcsafékes kivitelben, majd ellenőrizze a váz méretét a belső lábhossza alapján. Az ezen az oldalon szereplő gravel kerékpárok az országúti kormány formáját követik, szélesebb gumiabroncsokkal.
A versenykerékpár célja, hogy gyorsan és sokáig haladjon az aszfalton. Könnyű váz, kettős ívű kormány, amely több kézpozíciót kínál, vékony gumik, amelyek leggyakrabban 25-32 mm szélesek, és széles sebességváltó rendszer jellemzi. Egyaránt alkalmas a sportolónak, aki versenyre készül, valamint a hétvégi túrákra járó kerékpárosoknak vagy azoknak, akik felfedezik a sportágat.
A geometria határozza meg a pozíciót, tehát a kerékpár karakterét is. A verseny modell a felsőtestet alacsonyan és nyújtva helyezi el: a kormányzás gyorsan reagál, és minden gyorsítás azonnal a kerekekbe kerül, ez a versenyzők és a sebességre vágyó kerékpárosok választása. Az endurance modell előrébb emeli a kormányt és némileg megnöveli a tengelytávot: a hát és a nyak megkönnyebbül, a kerékpár stabil marad lefelé haladva, és gyakran szélesebb gumikat is elfogad, ami jó kompromisszumot jelent a hosszú távokhoz és a rossz utakhoz. Az aerodinamikai modell profilozott csövekkel csökkenti a légellenállást, cserébe egy kicsit merevebb komforttal.
Ha a túráid gyakran földutakon vagy erdei ösvényeken vezetnek, egy gravel kerékpár megtartja a verseny kormányt, de szélesebb, barázdált gumikat kap. A napi ingázáshoz az városi kerékpárok egyenes pozíciót és városi felszerelést részesítenek előnyben, míg a mountain bike-ok az ösvényekre készültek.
A szénszálas anyag lehetővé teszi, hogy csövenként állítsuk be a merevséget: a váz lehet könnyű, erős terhelés alatt és közben szigeteli a vibrációkat. A legnagyobb része a verseny és endurance prémium kerékpároknak ilyen vázat használ. Az alumínium elérhetőbb árú, és jól elviseli a napi apró ütések; hidraulikus formázott csövekkel és simított varratokkal a modern vázak élénk viselkedést kínálnak. A legtöbb alumínium váz szénszálas villát kap, amely könnyíti az elülső részt és tompítja a kezünkhöz érkező rezgéseket.
A váz nem magyaráz meg mindent: a kerekek jelentős súlyt képviselnek a könnyedség érzésében, és egy könnyebb vagy merevebb pár néha inkább megváltoztathatja a kerékpárt, mint egy vázcsere.
A Shimano csoportok a Claris-tól a Dura-Ace-ig terjednek, átmenetben a Sora, Tiagra, 105 és Ultegra biztosítva: a szint emelésével nő a sebességek száma, a precizitás és a könnyűség. A 105 és Ultegra elérhető elektronikus Di2 verzióban is, ahol a sebességváltások elektromos vezérlőkön keresztül történnek. A SRAM vezeték nélküli elektronikus csoportokat kínál, amelyeket AXS néven ismernek. Egy versenykerékpáron a két fronttárcsás norma marad, hogy egyaránt lefedje a meredek emelkedőket és a gyors lejtőket.
A tárcsafékek terjedése elengedhetetlenné vált: ugyanazt a hatékonyságot biztosítják esőben, és helyet szabadítanak fel szélesebb gumiknak. A hidraulikus verziók kevesebb erőt igényelnek, mint a kábelvezérlésűek. Ahhoz, hogy növelje a komfortot vagy a hatékonyságot egy meglévő kerékpáron, a verseny kerekek és gumik a legelső lépés.
Sok versenykerékpár pedálok nélkül vagy alap, lapos pedálokkal érkezik: válasszon automata rendszert és a cipőket a perifériás komponensek közül. A sisakok, cipők és textíliák a felszerelések között találhatók, a GPS-mérők és érzékelők pedig az elektronika részlegében.
Mérje meg a magasságát mezítláb, háttal a falnak, egy könyvvel összeszorítva a lábai között, mint egy nyereg: a távolság a föld és a könyv teteje között szolgál alapként. Ezt megszorozva 0,66-tal, megkapja a keret méretének centiméterben történő becslését; egy 84 cm-es belső lábhossz így körülbelül 55 cm-es vázra utal. Azok a márkák, amelyek méreteiket betűkkel, XS-től XL-ig, adják meg, méret táblázatokat publikálnak kerékpárosok számára: mindig ellenőrizze a két módszert.
Ha két méret között ingadozik, a kisebb élénkebb kerékpárt és sportosabb pozíciót, míg a nagyobb egy kissé felemelt helyzetet biztosít. Két geometriai méret segít a választásban: a stack, a távolság a pedálház és a kormánycső teteje között, és a reach, a vízszintes távolság ezen két pont között. A kisebb méretek, akár 47 cm-étől egyes modellekben, alkalmasak a kisebb testalkatú embereknek, nőknek és férfiaknak egyaránt. Miután kiválasztotta a kerékpárt, a nyereg magasságát és hátrahúzását, majd a kormány hosszát állítsa be.
SAVA az alumíniumtól a teljes szénszálas kerékpárig terjed: a Levar 2.0 egy ötvözet vázzal, szénszálas villával és Shimano 105-ös csoporttal rendelkezik, míg a Vegur egy Toray T800 szénszálas vázat és villát kap.
Polygon, egy indonéz gyártó, amely saját üzemeiben készíti kerékpárait, a Strattos-al egy olyan versenycsaládot kínál, amely a Shimano Tiagrától a 105 Di2 elektronikusig terjed.
Cannondale három megközelítést egyesít: a SuperSix Evo-t a versenyhez, a Synapse-ot endurance célokra, amelynek SmartSense verziói beépített világítással és hátsó radarral rendelkeznek, és a CAAD, amely az alumínium vázaik történelmi neve.
Bianchi, egy olasz ház, amelyet a legrégebbi működő kerékpá gyártóként ismernek, égi árnyalatú vázaival; a Sprint a szénszálas belépő, integrált kábelekkel és 32 mm-ig terjedő gumipasszázsal.
A legújabb verzióra lecserélt versenykerékpárok a versenykerékpárok kiárusításába kerülnek, a legfrissebbek pedig a újdonságok között találhatók. A French Days, a Black Friday és a téli-nyári leárazások is alkalmak, amelyeket érdemes figyelemmel kísérni a döntés előtt.
Egy alumínium vázas, szénszálas villás endurance modell, Shimano Tiagra vagy 105 csoporttal és tárcsafékekkel, a kezdők többségi igényeit kielégíti. Az emelt pozíció kényelmesebbé teszi az első hosszabb utakat. Tervezzen automata pedálokat és gondosan beállított pozíciót is, amelyek ugyanolyan fontosak, mint a keret.
A nemzetközi kerékpáros szövetség szabályai szerint a versenykerékpár minimális súlya 6,8 kg, ezt a határt a prémium szénszálas modellek elérik. Egy szénszálas endurance kerékpár gyakran 8-9 kg között van, míg egy alumínium modell valamivel felette, az alkatrészeitől függően. A megadott súlyok egy referencia méretre vonatkoznak, általában pedálok nélkül.
Száraz és sima ösvényeken egy 30 vagy 32 mm-es gumik szerelt endurance kerékpár nehézség nélkül átmegy. E felett a vékony gumik tapadása és a defekt elleni ellenállása csökken, és a geometria gyorsan kényelmetlenné válik. Ha az ösvények jelentős részesedést képviselnek a túráidban, egy gravel kerékpár alkalmasabb lesz.
Ülve a nyeregben, a sarok a legalacsonyabb pedálra helyezve, a lábnak szinte egyenesen kell állnia; normál pedáláskor, a láb elülső részén, a térd enyhén behajlítva marad. Állítsa be lépcsőzetesen néhány milliméteres eltérésekkel, és érvényesítse több túrán keresztül. Ha tartós kényelmetlenség lép fel, akkor statikai elemzést indokolt végezni.
Rendszeresen zsírtalanítsa a sebességváltót, majd zsírozza újra a láncot, különösen eső alatti túrák után. A keretet szappanos vízben mossa le, nem pedig magasnyomású mosóval, amely kiszorítja a zsírt a csapágyakból. Minden egyes út előtt ellenőrizze a gumik nyomását és a fékbetétek kopását.